Акредитації

Акредитації є найбільш професійною і незалежною оцінкою діяльності бізнес-школи. Тому абітурієнти усіх країн світу звертають увагу на наявність у шкіл бізнесу таких відзнак. Вони гарантують, що діяльність бізнес-школи відповідає стандартам міжнародних вимог. В сфері бізнес-освіти для програм MBA найбільш шанованими вважаються акредитації AMBA, EFMD, AACSB, що служать своєрідною «печаткою якості» навчальних закладів. Менше одного відсотка всіх бізнес-шкіл у світі мають відразу три акредитації.

Школа бізнесу Відкритого університету Великобританії входить до списку найбільш титулованих елітних бізнес-шкіл світу, що мають всі три акредитації:

 • Європейський фонд розвитку менеджменту EFMD   (European Foundation for Management Development)
 • Система акредитації програм MBA (Асоціація MBA-AMBA)
 • Асоціація з розвитку університетських шкіл бізнесу AACSB

Оцінки всіх тьюторів і екзаменаторів аналізуються статистичними методами і коригуються. При цьому , порівняння проводиться по всіх країнах, в яких навчаються студенти Відкритого університету. Відкритий університет є гарантом якості навчання і проводить ретельний контроль відповідності умов навчання та оцінювання знань студентів єдиним вимогам незалежно від місця (країни) навчання студентів. Для контролю правильності оцінки письмових та екзаменаційних робіт проводиться моніторинг, тобто контрольна перевірка робіт.

 

European Foundation for Management Development

Європейський фонд розвитку менеджменту

The European Foundation for Management Development

EFMD (The European Foundation for Management Development – Європейський фонд розвитку менеджменту) – незалежне, некомерційне об’єднання організацій, що займаються освітою в сфері менеджменту.

Сувора процедура оцінки діяльності бізнес-школи проводиться міжнародною комісією, що складається з представників європейських і північноамериканських бізнес-шкіл і приватного бізнесу.

Школа бізнесу Відкритого університету має акредитацію Європейського фонду: EQUIS (European Quality Improvement System – Європейська Система Удосконалення Якості).

Акредитація EQUIS гарантує, що

 • бізнес-школа демонструє високу якість у всіх аспектах своєї діяльності;
 • її дипломи відомі в усьому світі та забезпечують їх власникам міжнародну мобільність;
 • теорія збалансована з практикою і легко інтегрується в діяльність корпорацій;
 • бізнес-школа є ефективним середовищем навчання, яке сприяє формуванню управлінських і підприємницьких навичок, зміцнює почуття відповідальності;
 • у бізнес-школі ведеться інноваційна діяльність в усіх відношеннях, включаючи викладання і розробку програм.

Школа бізнесу Відкритого університету, стратегічний партнер ЛІНК, стала восьмою британською бізнес-школою, що отримала цю престижну акредитацію.

Ассоциация MBA

Асоциація MBA

З моменту свого заснування у 1967 р Асоціація MBA займається проблемами освіти в сфері менеджменту для випускників університетів і сприяє формуванню класу професійних менеджерів.

Акредитація була введена для оцінки шкіл бізнесу та їх програм на відповідність певним критеріям. Установлені Асоціацією критерії постійно вдосконалюються, і школи бізнесу, і роботодавці вносять свій неоціненний внесок у цей процес. З квітня 1997 р. діє нова міжнародна схема акредитації. Схема була розроблена як самостійна система валідації програм MBA навчальних закладів по всьому світу.

Була створена Міжнародна Акредитаційна Рада, завдання якої полягає в тому, щоб контролювати відповідність критеріїв і процедури акредитації стратегічним аспектам міжнародного ринку MBA. До складу Ради входять наукові співробітники та представники корпоративних і міжнародних організацій і збирається вона двічі на рік. Акредитаційні комісії здійснюють акредитаційні візити, члени комісії набираються з числа наукових співробітників європейських шкіл бізнесу, тісно пов’язаних із програмами MBA, а також із числа практиків, знайомих як з академічними аспектами роботи шкіл бізнесу, так і з розвитком корпоративного менеджменту. Таке поєднання дозволяє акредитаційній комісії з успіхом проводити атестацію програм MBA. Система акредитації основну увагу приділяє стандартам якості конкретної програми MBA і не займається акредитацією самої школи, хоча середовище, що оточує програму MBA, безумовно, враховується.

Акредитація АMBA гарантирует зацікавленим особам таке:

 • програма дає великі знання і навички, які необхідні сьогодні для роботи в бізнесі;
 • програми бізнес-школи постійно оновлюються, відображають зміни в знаннях і практиці для того, щоб задовольнити потреби бізнесу;
 • викладацький склад має високу кваліфікацію;
 • дипломи відомі в усьому світі та відповідають міжнародним стандартам.

Акредитацію АМВА мають лише 2% шкіл бізнесу в усьому світі. Програма МВА «Стратегія» отримала цю акредитацію однією з перших в СНД.

Асоціація з розвитку університетських шкіл бізнесу

The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB)

Школа бізнесу Відкритого університету (OU Business School) отримала акредитацію Міжнародної організації AACSB. Цей успіх дозволяє Школі зайняти місце в елітній світовій групі шкіл, акредитованих трьома основними асоціаціями за освітою у сфері менеджменту.

Всього дев’ять з більш ніж сотні шкіл бізнесу Великобританії акредитовані трьома провідними організаціями Великобританії, Європи і США. При цьому OU Business School є першою школою з повністю дистанційною системою навчання, яка отримала акредитацію Міжнародної організації AACSB після всеосяжної перевірки Школи, її програм та діяльності.

AACSB особливо відзначає такі сильні сторони в діяльності Школи:

 • ефективність використання методів Відкритого університету з відкритого навчання з підтримкою, які створюють чудове і високоефективне освітнє середовище;
 • підтримка, ентузіазм і участь в житті школи її випускників;
 • «командна концепція розробки навчальних програм і повне залучення зацікавлених сторін», що AACSB вважає «гідним наслідування»;
 • відданість системі Школи її викладачів за сумісництвом.

Міжнародна організація AACSB дає акредитацію тільки тим школам, які відповідають очікуванням ділових та академічних кіл з широкого спектру стандартів якості.

Акредитація Міжнародної організації АACSB гарантує зацікавленим особам, що школа бізнесу:

 • управляє ресурсами так, щоб виконати належну животрепетну місію;
 • за допомогою професорсько-викладацького складу розвиває знання в сфері бізнесу та менеджменту;
 • проводить навчання на високому рівні за високоякісними навчальними програмами;
 • створює умови для плідної взаємодії між студентами і факультетом;
 • випускає студентів, які виконали конкретні навчальні плани.