Акредитації

Акредитації є найбільш професійною і незалежною оцінкою діяльності бізнес-школи. Тому абітурієнти усіх країн світу звертають увагу на наявність у шкіл бізнесу таких відзнак. Вони гарантують, що діяльність бізнес-школи відповідає стандартам міжнародних вимог. В сфері бізнес-освіти для програм MBA найбільш шанованими вважаються акредитації AMBA, EFMD, AACSB, що служать своєрідною «печаткою якості» навчальних закладів. Менше одного відсотка всіх бізнес-шкіл у світі мають відразу три акредитації.

Ассоциация MBA

Асоциація MBA

З моменту свого заснування у 1967 р Асоціація MBA займається проблемами освіти в сфері менеджменту для випускників університетів і сприяє формуванню класу професійних менеджерів.

Акредитація була введена для оцінки шкіл бізнесу та їх програм на відповідність певним критеріям. Установлені Асоціацією критерії постійно вдосконалюються, і школи бізнесу, і роботодавці вносять свій неоціненний внесок у цей процес. З квітня 1997 р. діє нова міжнародна схема акредитації. Схема була розроблена як самостійна система валідації програм MBA навчальних закладів по всьому світу.

Була створена Міжнародна Акредитаційна Рада, завдання якої полягає в тому, щоб контролювати відповідність критеріїв і процедури акредитації стратегічним аспектам міжнародного ринку MBA. До складу Ради входять наукові співробітники та представники корпоративних і міжнародних організацій і збирається вона двічі на рік. Акредитаційні комісії здійснюють акредитаційні візити, члени комісії набираються з числа наукових співробітників європейських шкіл бізнесу, тісно пов’язаних із програмами MBA, а також із числа практиків, знайомих як з академічними аспектами роботи шкіл бізнесу, так і з розвитком корпоративного менеджменту. Таке поєднання дозволяє акредитаційній комісії з успіхом проводити атестацію програм MBA. Система акредитації основну увагу приділяє стандартам якості конкретної програми MBA і не займається акредитацією самої школи, хоча середовище, що оточує програму MBA, безумовно, враховується.

Акредитація АMBA гарантирует зацікавленим особам таке:

  • програма дає великі знання і навички, які необхідні сьогодні для роботи в бізнесі;
  • програми бізнес-школи постійно оновлюються, відображають зміни в знаннях і практиці для того, щоб задовольнити потреби бізнесу;
  • викладацький склад має високу кваліфікацію;
  • дипломи відомі в усьому світі та відповідають міжнародним стандартам.

Акредитацію АМВА мають лише 2% шкіл бізнесу в усьому світі. Програма МВА «Стратегія» отримала цю акредитацію однією з перших в СНД.